Toujeo

Padidėjimų ir sumažėjimų pasireiškimas

Padidėjimų ir sumažėjimų pasireiškimas

Ar Jums būna padidėjimų ir sumažėjimų?

Kontroliuoti diabetą insulinu nėra taip paprasta. Jūs kiek galėdami stebite, ką valgote ir kokį fizinį krūvį patiriate, bei vartojate vaistų taip, kaip rekomenduota, tačiau cukraus kiekis kraujyje vis tiek svyruoja. Tai gali būti tikra kova. Jūs jaučiate, kad liga ne visada yra kontroliuojama, būna padidėjimų ir sumažėjimų, jaučiate nuovargį ar dirglumą, kartais apima liūdesys.

Svarbu mokėti atpažinti cukraus kiekio kraujyje padidėjimų ir sumažėjimų simptomus, kad būtų galima palaikyti kontrolę ir žinoti, ką daryti jiems atsiradus. Laikas pradėti imtis veiksmų.

Pirmiausia turite pasitarti su sveikatos priežiūros specialistu, nes jis gali rekomenduoti atlikti veiksmus, kurie Jums padės geriau kontroliuoti diabetą; peržiūrėkite paprastą diabeto kontrolinį sąrašą, kuriame pažymėti klausimai, kuriuos galėtumėte aptarti su sveikatos priežiūros specialistu.

Cukraus kiekio kraujyje svyravimai nerodo, kad Jūs nepakankamai stengiatės: yra kelios priežastys, kodėl cukraus kiekis Jūsų kraujyje gali svyruoti.

Toliau išvardyti keli veiksniai, kurie gali sukelti cukraus kiekio kraujyje svyravimus. Pažymėkite veiksnius, kuriuos norėtumėte aptarti su sveikatos priežiūros specialistu kito apsilankymo metu.

Mano vartojami vaistai
Ar dabartinis Jūsų gydymas yra pats tinkamiausias Jums?
Kai kurie diabetui gydyti vartojami vaistai, įskaitant insuliną, priklausomai nuo dozės keičia cukraus kiekį kraujyje ir skirtingiems žmonėms gali sukelti skirtingą poveikį. Net jei elgiatės tiksliai pagal gydytojo paskirto gydymo rekomendacijas, gali atsirasti padidėjimų ir sumažėjimų. Jūs tokie ne vieni. Labai svarbu pasitikėti gydymu ir būti juo patenkintiems. Tai kodėl gi nepaklausus gydytojo, ar Jūsų vartojamos dozės tinkamos ir ar nėra Jums labiau tinkančių gydymo galimybių?

Mano mityba
Ar Jūsų sveikatos priežiūros specialistas gali rekomenduoti geresnį mitybos planą, atitinkantį Jūsų gydymą?
Geras mitybos planas turi atitikti Jūsų dienos grafiką, maitinimosi įpročius ir medikamentinį gydymą. Paprašykite sveikatos priežiūros specialisto Jums padėti parinkti tinkamą mitybos planą, kuris papildytų Jūsų gydymą ir padėtų pasiekti tikslinį cukraus kiekį kraujyje.

Kai aš nesijaučiu gerai
Ar Jūsų ūminės ir lėtinės ligos turi įtakos diabeto gydymui?
Įprastas peršalimas, gripas ar alergija gali turėti įtakos medikamentiniam diabeto gydymui ir sutrukdyti pasiekti norimą cukraus kiekio kraujyje kontrolę. Pasakykite gydytojui apie visas kitas ligas, kuriomis sergate. Nedideli Jūsų gydymo pokyčiai gali padėti geriau kontroliuoti gliukozės kiekį kraujyje sergant kita liga.

Mano fizinio aktyvumo lygis
Ar Jūsų fizinio aktyvumo lygis turi įtakos cukraus kiekio kraujyje kontrolei?
Reguliarus mankštinimasis ir sveika mityba kartu su tinkamu individualiai parinktu medikamentiniu diabeto gydymu yra svarbūs cukraus kiekio kraujyje padidėjimų ir sumažėjimų kontrolei. Pasitarkite su sveikatos priežiūros specialistu, koks fizinio aktyvumo lygis galėtų Jums tikti. Gydytojas galės pasakyti, ar reikia keisti fizinio aktyvumo lygį, mitybą ar medikamentinį gydymą, siekiant geresnės cukraus kiekio kraujyje pusiausvyros..

Laikotarpiai, kai jaučiu liūdesį arba stresą
Aptarkite patiriamo streso lygį ir emocinę būklę su sveikatos priežiūros specialistu, kadangi šie veiksniai gali turėti įtakos glikemijos kontrolei.
Kontroliuojant tokias lėtines būkles kaip diabetas, patiriama neigiamų emocijų. Jūs tokie ne vieni: daug diabetu sergančių žmonių patiria didelį stresą ir nerimą, susijusius su diabetu. Kasdienis stresas, susijęs su nevienodu cukraus kiekiu kraujyje, gali erzinti ir varginti. Pasitarkite su gydytoju: jis gali padėti Jums pasijusti tvirčiau, individualiai pritaikydamas medikamentinį diabeto gydymą.